رهبری

محتوای جدید

معرفی شهرداری فولادشهر:

شهرداری فولادشهر در سال 1372 بر اساس مصوبه وزارت کشور بعد از تحویل شهر ذوب آهن اصفهان تاسیس گردید.

 ادامه...

فیش حقوقی

ساعت

 

 

 

 

 

 

مناسبت ها
اخبار روز
نشست مهم شهردار وشورای اسلامی فولادشهر با مدیرعامل ذوب آهن/ دکترمحمدی: فولادشهر وذوب آهن وابستگی هویتی دارند

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری فولادشهر، شهردار وسه تن از اعضای شورای اسلامی فولادشهرجهت بررسی مشکلات وتعامل بیشتر با مدیر عامل ذوب آهن اصفهان دیدار وگفتگو کردند.

دراین دیدار دکتر محمدی ضمن اشاره به وابستگی هویتی شهر فولادشهر وکارخانه ذوب آهن اظهار داشت: همواره نام فولادشهر وذوب آهن در کنارهم ذکر می شود وهردو با هم تبدیل به یک برند شده اند.

محمدی گفت: شایدفولادشهراز ابتدا صرفا یک شهرخوابگاهی بوده باشد که مصداق این حرف را می توان در ساختمان های بلندمرتبه قدیمی مشاهده کرد ولی اکنون درحال بسط وتوسعه می باشد وحالا نیاز به توجه بیشتر دارد. برای مثال در مورد همین بلندمرتبه ها اگرحادثه ایی اتفاقی رخ دهدیا آتش سوزی شکل گیرد از چه طریق می توان امدادرسانی کرد وبه طبقات بالاتر دسترسی پیداکرد؟ ما نیاز به یک بالابرآتش نشانی با نردبان 56متری داریم که لازم است مجموعه ذوب آهن ومدیریت آن مساعدت وهمکاری لازم را درجهت تأمین این خودرو باماداشته باشد.

وی درادامه ضمن اشاره به موقعیت وجانمایی ورزشگاه فولادشهر ومعضلات ترافیکی ورودی شهر ، لزوم واگذاری زمین های اطراف ورزشگاه را جهت ساماندهی وتوسعه فضای سبز شهرضروری دانست .

شهردار فولادشهر در ادامه اذعان داشت قطعات ملکی ذوب آهن در سطح شهر باید تعیین تکلیف شودزیرا درمواردی همچون مدارس محله B6 وزمین محله B9 مشکلاتی را برای شهروندان ومجموعه مدیریت شهری ایجادنموده اند.

محمدی گفت : طبق تفاهم نامه های صورت گرفته درگذشته بایدمالکیت واختیارات حقوقی اماکنی مانند هتل، استخر، آمفی تأتر، سوله های سایت صنعتی ، گرمخانه ها، برخی تجهیزات ومنازل واملاک مسکونی وتجاری تحویل شهرداری گردد که بعضی ها انجام شده وبرخی بلاتکلیف باقیمانده است، لذا پیگیری وهمکاری دوجانبه ایی درجهت رفع موانع حقوقی این مواردنیاز می باشد .

مهندس مصطفی زاده رئیس شورای اسلامی فولادشهر در این دیدار به صورت مبسوط مشکلات فولادشهر و شهروندان فولادشهر را مطرح کرد و در ارتباط با انتقال اسناد املاک تجاری سطح شهر و تکمیل محله B6 خواهان تعامل وهمکاری بیشتر مجموعه ذوب آهن شدند.

وی گفت: خدمت به مردم شریف فولادشهر نیازمند برنامه ریزی ، تعامل وهم افزایی بین مجموعه شورا و ذوب آهن اصفهان است تا شرایط بهتری را برای سرمایه های انسانی ساکن در فولادشهر رقم بزنیم.

رئیس شورای اسلامی اظهار داشت : تعدادی از گرمخانه های سطح شهر به صورت رایگان جهت استفاده درامر ورزش باید در اختیار عموم مردم قرارگیرد که این موضوع مستلزم تعامل شرکت سهامی ذوب آهن می باشد.

درادامه این نشست مشترک نائب رئیس شورای اسلامی فولادشهر نیز عنوان کردند : شرکت ذوب آهن به عنوان سازنده شهر باید تعهد اخلاقی وانسانی در قبال بلند مرتبه ها ی فولادشهر داشته باشد تا درجهت خدمت رسانی به ساکنین فولادشهر تمامی ظرفیت های موجود استفاده شود .

مهندس لیموچی گفت: با وجود تعداد زیادی از بازنشستگان و پرسنل شاغل در ذوب آهن مردم فولادشهر جدای از سیستم شرکت ذوب آهن نیستند. همچنین باشگاه ذوب آهن می تواند مردم فولادشهر را نسبت به تیم ذوب آهن ترغیب نموده وبا بسته های فرهنگی و مسائل تشویقی بین جوانان، بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را درقبال فولادشهر ادا نماید.

دکتر کیانی عضو شورای اسلامی فولادشهر نیز اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر با توجه به وظیفه ارائه خدمات و خدمت به مردم نیازمند تعامل و همکاری شرکت ذوب آهن است.

کیانی بیان کرد: فولادشهر فرزند ذوب آهن است و این شهر توسط این کارخانه رشد و پرورش یافت اما همچنان برای توسعه و بالندگی به حمایت بیشتر نیاز دارد.

درپایان مقررگردید کمیته ایی متشکل از شهردار، رئیس شورا، شرکت عمران، ومتخصصان امر در ذوب آهن در راستای تسریع در رفع موانع ومشکلات شهر تشکیل گردد.

 

 

522 بازدید ,

آخرین تاریخ به روزرسانی:  15 فروردین ماه 1398


حوزه شهردار

فرهنگی اجتماعی 

حوزه انفورماتیک

معاونت شهرسازی

معاونت عمرانی

حوزه حراست 

معاونت اداری و مالی

معاونت خدمات شهری

نظرسنجی
شهروندان محترم فولادشهر : ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همدلی شما عملکرد این شهرداری را تا کنون چگونه ارزیابی می نمایید. با تشکر

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

تلفن های شهرداری فولادشهر
   
تلفن شهرداری

031-52623013-15

031-52622001-3

دفتر شهردار

  031-52622317

سامانه پیام کوتاه

3000431717

 

 

روایط عمومی 

 031-52640060
 
آدرس پستی شهرداری فولادشهر

 فولادشهر ، بلوار آیت ا.. خامنه ای ، ساختمان شهرداری ، کد پستی : 8494671177