رهبری

مناسبت ها

معرفی شهرداری فولادشهر:

شهرداری فولادشهر در سال 1372 بر اساس مصوبه وزارت کشور بعد از تحویل شهر ذوب آهن اصفهان تاسیس گردید.

 ادامه...

فیش حقوقی

ساعت

 

 

 

 

 

 

مناسبت ها
اخبار روز
سربند علی اصغر بر پیشانی معصوم شیرخوارگان حسینی

 

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم هم‌زمان با سراسر کشور در فولادشهر با حضور هزاران مادر و طفل شیرخوار حسینی برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری فولادشهر ، همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم هم‌زمان با سراسر کشور در فولادشهر با حضور هزاران مادر و طفل شیرخوار حسینی برگزار شد.

حادثه کربلا، نماد ظلم اموی و مظلومیت خاندان پیامبر (ص) است و در این واقعه اسفناک ، مظلومیت کودکان کربلا، تصویری مجزا و غمناک ایجاد کرده است و بر همین اساس آئین شیرخوارگان حسینی هر سال در اولین جمعه ماه محرم با حضور مادران و طفل‌های شیرخواره آنان برگزار می‌شود تا واقعه عاشورا و شهادت حضرت علی اصغر(ع) برای نسل جوان کشور تبیین شود و این سؤال کلیدی در ذهن ها ایجاد شود که شیر خواره‌ مظلوم شش ماه‌ی حضرت سیدالشهدا(ع) به کدامین گناه کشته شد!؟ آن هم در شرایطی که امام حسین(ع) با لباس غیر رزم از سپاه باطل، برای طفل شیرخواره خود  طلب جرعه‌ای آب کرد.

وارد مصلی فولادشهر که می‌شوی شور و حرارتی خاص را می‌توانی ببینی ... بیرون درب چه بسیار مادرانی هستند که در صف تحویل گرفتن پیشانی‌بندهای یا علی‌اصغر(ع) ایستاده‌اند گوشه‌ای دیگر مادرانی هستند که در حال مرتب کردن لباس زیبای کودکانشانند کودکانی که امروز بر سردست بلند می‌شوند تا عشق را یادآوری کنند. کمی جلوتر زنانی هستند که برای ساکت کردن کودک گریانشان آن‌ها را به بازی گرفته‌اند اما دل‌ها همه خبر از رویدادی می‌دهد که چند دقیقه دیگر آغاز می‌شود.

صدای سوت بلندگو اولین کلام را جاری می‌سازد تلاوت قرآن کریم بر هیاهوی سالن حاکم می‌شود کمی سکوت و نوای نورانی وحی... همه آمده‌اند با کودکانشان با یک هدف... تا بگویند جانم فدای شیرخواره امام حسین(ع) صداها به‌سختی شنیده می‌شود اما نگاه‌ها گویا است پیش از روضه علی‌اصغر(ع) می‌توان با چند مادر هم‌کلام شد یکی از عشقش به اباعبدالله می گوید و یکی از حاجاتش و دیگری از تجارب حضورش در سال‌های پیش اما هرکدام از این‌ها یک‌سخن مشترک دارند ... بِایّ ذَنباٍ قُتلَت ...

امروز مادران به همراه کودکان شیرخوار آمده‌اند تا با سوگواری خود اندکی اندوه از دل رباب و اباعبدالله الحسین(ع) را تسکین دهند؛ مصلی فولادشهر مملو از مادرانی است که کودکان خویش را به یاد طفل شیرخوار رباب سپید و سبزپوش کرده‌اند تا از همان دوران طفولیت، محبت مادر و فرزندی را از نوع رباب و علی‌اصغر(ع) بیاموزند.

اگرچه کوچک‌ترین شهید کربلا بر روی دستان پدر براثر اصابت تیر جفای حرمله غرق در خون شد اما بعد از صدها سال هنوز قلب‌های شیعه داغ‌دار مظلومیتش است ؛ شور و غوغای حسینی شیعیان هرساله در عزای طفل شیرخوار رباب وصف‌نشدنی است میلیون‌ها عاشق و دلباخته در این روز فرزندان کوچک خود را در آغوش گرفته و در سوگ و ماتم حضرت علی‌اصغر(ع) ناله سر می‌دهند.مادرانی آمده‌اند تا هم‌نوا با رباب در صحرای کربلا، طفلان شیرخوار را به یاد علی‌اصغر شش‌ماهه بر روی دست بگیرند و با اشک‌های مادرانه خود با غم رباب در فراق طفل شش‌ماهه‌اش همدردی کنند. آخر به کدامین گناه حرمله گلوی کوچکت را با تیر سه شعبه شکافت و به‌جای سیراب کردنت با آب، لب‌های کوچک و نازت که در جست‌وجوی جرعه‌ای آب بود با خون سیراب کرد؛ آری امروز تشنگی طفل خردسال رباب است که جان‌ها را می‌سوزاند و آب فرات هنوز هم شرمنده ارباب حسین(ع) است.

آری امروز مادران فولادشهری نیز همانند تمام مادران مسلمان جهان آمدند تا بگویند هر صحنه از کربلا و هر شخصیت از عاشورا الگویی برای مسلمانان است تا با اقتدا به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) تنها امر پرودگار را بر دیده نهاده و در راه دفاع از حریمِ ولایت با بصیرت بی نظیرِ مادرانه، پیشانی بند سرخ وسبز شهادت را با دستان خویش بر پیشانی فرزندان خود گره خواهند زد.

امروز مادران فولادشهری در این گردهمایی معنوی با بلند کردن نوزادانشان برروی دست معنای عمیق شهادت دردانه شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع) را در راه حفظ دین و اتمام حجت با عهدشکنان سپاه کفر متجلی ساخته و فرزندان خود را فدائیان علی اصغر امام حسین(ع) و سربازان کوچک ولایت معرفی کردند

 

 

 

چراکه معرفی حضرت علی اصغر(ع) به جهان سند بی‌گناهی امام حسین(ع) است و هدف مادران فولادشهری همراه با نوزادان‌شان در این مراسم آگاهی‌بخشی به جهان در این زمینه بود

 

1163 بازدید ,

آخرین تاریخ به روزرسانی: 26 بهمن ماه 1398


حوزه شهردار

فرهنگی اجتماعی 

حوزه انفورماتیک

معاونت شهرسازی

معاونت عمرانی

حوزه حراست 

معاونت اداری و مالی

معاونت خدمات شهری

نظرسنجی
شهروندان محترم فولادشهر : ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همدلی شما عملکرد این شهرداری را تا کنون چگونه ارزیابی می نمایید. با تشکر

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

تلفن های شهرداری فولادشهر
   
تلفن شهرداری

031-52623013-15

031-52622001-3

دفتر شهردار

  031-52622317

سامانه پیام کوتاه

3000431717

 

 

روایط عمومی 

 031-52640060
 
آدرس پستی شهرداری فولادشهر

 فولادشهر ، بلوار آیت ا.. خامنه ای ، ساختمان شهرداری ، کد پستی : 8494671177