رهبری

مناسبت ها

معرفی شهرداری فولادشهر:

شهرداری فولادشهر در سال 1372 بر اساس مصوبه وزارت کشور بعد از تحویل شهر ذوب آهن اصفهان تاسیس گردید.

 ادامه...

فیش حقوقی

ساعت

 

 

 

 

 

 

مناسبت ها
اخبار روز
نخستین گام همکاری نماینده مردم لنجان در مجلس و شورای اسلامی فولادشهر .

 

نخستین جلسه  نماینده مردم شریف شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهر فولادشهر برگزار شد.

در این جلسه که معاونین، مدیران عامل سازمان ها همچنین مدیران نواحی شهرداری نیز حضور داشتند نزدیک کردن دیدگاه‌ها و بررسی مشکلات این شهر از اهداف این نشست صمیمانه بود .

مهندس محمد رضا باقری رئیس شورای اسلامی فولادشهر ضمن تبریک به دکتر حسین رجایی نماینده مردم شريف شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیگیری مطالبات مردمی در چارچوب قانون و رفع مشكلات اولویت برنامه های شورای فولادشهر بوده که تاکنون ۲۴۶ جلسه رسمی در قالب ۲۸۳مصوبه در شورای پنجم شاهد بودیم و امروز نیز شاهد تحقق ۱۰۵ درصدی بودجه شهرداری و پرداخت معوقات کارکنان و کارگران شهرداری از سال ۹۶ تاکنون بوده ایم.

 باقری در ادامه به ارتقای درجه شهرداری اشاره داشت و افزود  تلاش های زیادی در این خصوص صورت گرفته که اگر این امر تحقق یابد بی تردید باعث افزایش رشد و پیشرفت این شهر خواهد گردید.

رئیس شورای اسلامی فولادشهرافزود: این شهر با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر با مشکل مدیریت دوگانه روبروست که باعث ایجاد مشکلاتی گردیده و مردم توقع دارند مشکلات با سرعت هرچه بیشتر مرتفع شود و تعالی این شهر و رفع مشکلات با افزایش بیش از پیش تعامل و همکاری شرکت عمران با شهرداری می باشد.

در ادامه دکتر رجایی نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ، گرانی، بیکاری و افزایش اشتغال افزود: اهمیت به مشکلات مردم  در اولویت کاری اینجانب قرار دارد و مشکلات مردم را از طریق مسئولان استانی و کشوری با جدیت دنبال می‌کنیم تا شاهد رفع آن باشیم.

منتخب دوره یازدهم مردم لنجان ادامه داد: با برگزاری نشست هایی با موضوع تعامل قطعا در یک هدف مشترک حرکت خواهیم کرد و با اولویت بندی مشکلات شهر توسط اعضای شورا شهر تلاش خود را جهت رفع آن به کار می بریم

دکتر رجایی به نرخ بیکاری شهرستان اشاره داشت و گفت: این شهرستان با وجود صنعتی بودن دارای آمار بیکاری بالا می باشد که در این خصوص باید از تمام ظرفیت ها برای ایجاد زمینه اشتغال استفاده کرد و در شهر فولادشهر می توان با ‌احداث ناحیه صنعتي با توجه به ميزان و رشد جمعيت اين شهر گام موثري در جهت ايجاد اشتغال برداشت.

 وی ادامه داد برخی از مشکلاتی که در شهرها وجود دارد ناشی از آسیبهای اجتماعی است و شما اعضای محترم شورای شهر علیرغم تمام تلاشها و اقدامات خوبی که تاکنون در زمینه های مختلفی انجام داده اید به مسئله آسیب های اجتماعی نیز بصورت جدی توجه نمایید .

نماینده مردم شهرستان یکی دیگر از دغدغه مردم بخش فولادشهر را مسئله سلامت و رفع نیازهای درمانی دانست و افزود باید با همیاری همه مدیران و مسئولین شهرستانی و شهری این امر مهم را عملی نمائیم.

رجایی عنوان کرد عدم استقرار نمایندگی ادارات در بخش فولادشهر با توجه به جمعیت بالا مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که  این موضوع جهت پیگیری لازم  در دستور كار قرار می گیرد

 در ادامه دیگر اعضای شورای اسلامی همچنین معاونین ودیگر مدیران شهرداری به مشکلات  شهر از جمله کمبود سرانه بهداشتی و آموزشی در مسکن مهر، خطر بلند مرتبه های فولادشهر، مشکلات آب جهت فضای سبز شهری، عدم ایمنی لازم کانال سوکرا، زیرساخت های بهداشتی، روشنایی اتوبان ذوب آهن و کمربندی نجف آباد و دیگر مشکلات شهری پرداختند و از نماینده محترم شهرستان خواستار پیگیری و رفع آنان شدند.

 

 

413 بازدید ,

آخرین تاریخ به روزرسانی: 30 شهریور ماه 1399


حوزه شهردار

فرهنگی اجتماعی 

حوزه انفورماتیک

معاونت شهرسازی

معاونت عمرانی

حوزه حراست 

معاونت اداری و مالی

معاونت خدمات شهری

نظرسنجی
شهروندان محترم فولادشهر : ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همدلی شما عملکرد این شهرداری را تا کنون چگونه ارزیابی می نمایید. با تشکر

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

تلفن های شهرداری فولادشهر
   
تلفن شهرداری

031-52623013-15

031-52622001-3

دفتر شهردار

  031-52622317

سامانه پیام کوتاه

3000431717

 

 

روایط عمومی 

 031-52640060
 
آدرس پستی شهرداری فولادشهر

 فولادشهر ، بلوار آیت ا.. خامنه ای ، ساختمان شهرداری ، کد پستی : 8494671177